• Apel z okazji Święta Niepodległości

      15.11.2022

      10 listopada, w dniu poprzedzającym wyjątkową i radosną 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli pięknie przygotowane programy artystyczne. W patriotyczny nastrój wprowadziły wszystkich uczniów pieśni i oryginalne wykonania utworów muzycznych. Inscenizacje były pełne emocji i niezwykle przejmujące. Występom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna w wykonaniu solistów i naszych młodszych artystów.
      Dziękujemy za piękne chwile i cudowny nastrój.

     • Szkolny projekt cyrkularny

      08.11.2022

      We wtorkowe popołudnie szkolna sala zamieniła się w swoistą pracownię krawiecką. Przybywało przyniesionych z domów zbytecznych już kolorowych ubrań. Jedne dzieci wycinały z tkaniny zarys lalki, w rękach innych - „tańcowała igła z nitką”. A wszystko za sprawą realizowanego przez uczniów Szkolnego projektu cyrkularnego, do realizacji którego zainspirowała nas tematyka podnoszona podczas szkoleń „Planeta na nowo” oraz ogłoszony tam „Konkurs popularyzujący wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni organizowany przez Województwo Mazowieckie. Podczas realizacji projektu młodzież uświadomiła sobie, że chcąc ratować Ziemię i jej zasoby należy odstępować od powszechnego myślenia „weź – użyj - wyrzuć” zaś  zmierzać do odpowiedzialnego postępowania w myśl zasady: nic się nie zmarnuje, wykorzystamy do maksimum zasoby będące już w użyciu poprzez danie im „nowego życia. O ileż ograniczymy w ten sposób ilość odpadów! 

      Warsztaty Grupowej Odnowy Zniszczonego czyli szycie laleczek ze starych ubrań i nieużytecznych innych tekstyliów to już prawie zwieńczenie Projektu. Poprzedziła je edukacja uczniów na temat Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Uczniowie klas siódmych i ósmych w formie pracy warsztatowej poznawali hierarchię postępowania z zasobami i odpadami. Powstał bank pomysłów na temat praktycznego wykorzystania tychże zasad w konkretnym działaniu adekwatnym do warunków szkolnych. Wybór tematyki działania nie był łatwy. Musiało być to zadanie wykonalne a ponadto chciano mu nadać konkretny cel, by czemuś służyło. Z pomocą przyszedł kalendarz a w nim – zbliżające się Mikołajki. A gdy Mikołajki to i prezenty! Gdy mowa zaś o prezentach, to zaraz w grę wchodzi ekonomia. A może spróbować inaczej? Tanio, zgodnie z zasadami GOZ gdyż w oparciu o zasoby będące już w obiegu (z wyraźnym więc ograniczeniem odpadów), samodzielnie ale w grupie rówieśniczej, według własnej inwencji twórczej, ku radości potencjalnych obdarowanych. Ustalono, że bardzo przydatne będzie pogotowie krawieckie w osobach dorosłych – rodziców. Tak stworzył się pomysł Warsztatów Grupowej Odnowy Zniszczonego czyli szycie laleczki o imieniu TANIA do przytulania. Obdarowane nimi zostaną dzieci z domów dziecka i przebywające w szpitalach. Część z nich pojedzie na Ukrainę. 

      Niezwykle ważnym i ekscytującym komponentem Projektu było „sprzedawanie” wiedzy o GOZ mieszkańcom – przypadkowym przechodniom. Organizując happening chcieliśmy zwrócić uwagę lokalnej społeczności na problem konieczności mądrego korzystania z zasobów Ziemi, nadać rozgłos dla ważnych dla wszystkich kwestii. Grupy uczniowskie przeprowadzając tematyczną sondę uliczną bądź mini-quizy dzieliły się z innymi wcześniej zdobytą wiedzą. 

      Podjęcie wyzwania konkursowego było dla uczniów i nauczycieli bardzo ekscytujące i pracochłonne. Przyniosło wiele korzyści merytorycznych i wychowawczych. Przypomniane zostały zasady pracy projektowej, które pomogły poradzić sobie z tak wielką ilością podjętych wyzwań. Pozostało jeszcze świętowanie sukcesu, ale odłożone zostało ono na zbliżające się Mikołajki, gdy już nasze lalki trafią do rąk adresatów.

      Zofia Nawrocka  

     • Uroczyste pasowanie na ucznia

      13.10.2022

      Nowa galeria Uroczyste pasowanie na ucznia została dodana do albumu fotograficznego

      Gorąco witamy w społeczności Szkoły Podstawowej nr 360 naszych najmłodszych uczniów. To właśnie dzisiaj, 13 października uroczyście złożyliście ślubowanie. Ten ważny dzień na długo zapadnie w Waszej pamięci. Świetnie przygotowaliście się do występu i pięknie wyglądaliście! W uroczystości i symbolicznym pasowaniu na ucznia uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Bogdan Olesiński, burmistrz dzielnicy Ursus, Pan Wiesław Krzemień, zastępca burmistrza dzielnicy Ursus oraz Pani Wanda Kopcińska, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania.
      Życzymy wielu sukcesów i wspaniałych dni spędzonych w murach Szkoły Podstawowej nr 360.

     • XII Festiwal Oświatowy za nami

      22.09.2022

      Za nami XII Festiwal Oświatowy  i Piknik Naukowy w Parku Czechowickim. Mimo deszczowej aury, bawiliśmy się doskonale. Na stoisku naszej szkoły, pod hasłem: 
      Lekcja 1 Temat: ZIEMIA - MAMY WIELE DO ZROBIENIA! graliśmy w eko-warcaby i uczyliśmy się, jak wykorzystać surowce wtórne podczas zajęć kreatywnych. Dobrze było się spotkać, wymienić doświadczenia i zobaczyć, jak inni realizują edukację ekologiczną.

      Tradycyjnie już uczniowie klas piątych wzięli udział w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa, a klasy muzyczne zaprezentowały swój program na scenie amfiteatru.

      Dzięki zaangażowaniu i wsparciu rodziców nasze stoisko pachniało soczystymi owocami i bakaliami. Mnóstwo osób sięgało po chrupiące warzywa i słodkie przekąski przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Było wesoło, kolorowo i smacznie.

     • Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

      02.09.2022

      1 września to wyjątkowa data, radosna z powodu powrotu do szkoły, ale też smutna - tego dnia w 1939 r. wybuchła II wojna światowa.
      Przedstawiciele uczniów: Aleksandra Jarosz, Urszula Tarabasz, Alicja Targosz oraz Wiktor Górecki wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego - Martą Skrzypkowiak złożyli kwiaty i wzięli udział w uroczystościach dzielnicowych upamiętniających 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
      Cześć i chwała Bohaterom!

     • Złote Pióro

      21.08.2022

      Złote Pióro Programu "Twoje dane - Twoja Sprawa" dla Szkoły Podstawowej nr 360

      Zostaliśmy nagrodzeni statuetką tzw. „Złotym Piórem Programu” za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie dla placówek organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Statuetkę otrzymują zwycięzcy za pracę placówki na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

      W dwunastoletniej historii Programu jesteśmy PIERWSZĄ szkołą podstawową w Warszawie, która została uhonorowana przez UODO tą prestiżową nagrodą.

      Z projektem jesteśmy związani od początku historii naszej szkoły, ale ta edycja była wyjątkowa. W przygotowanej publikacji, w ramach szkolnego projektu "360 minut o ochronie danych osobowych" znalazło się osiem autorskich pomysłów na lekcje.

      Pięć z nich opracowali uczniowiepod opieką koordynatora Anny Lewandowskiej:
      Anna Hoang i Malena Borkowska z klasy 7b scenariusz lekcji języka polskiego i matematyki
      Alicja Targosz (7b) scenariusz lekcji historii
      Jakub Sytek (4c) scenariusz lekcji informatyki
      Dominika Chomiuk (7b) scenariusz lekcji informatyki

      Nie zabrakło również pomysłów na lekcję biblioteczną, lekcję wychowania fizycznego w ramach edukacji wczesnoszkolnej czy lekcję języka angielskiego. Trzy scenariusze przygotowali nauczyciele: Marta Skrzypkowiak, Beata Borkowska, Ewa Gromysz i Renata Rossa, co razem dało 360 minut lekcji .

      Zapraszamy do zapoznania się z wersją elektroniczną publikacji. Nasze marzenia co do wersji papierowej naszej publikacji również się spełniły. Podczas gali wręczenia Złotego Piór

      http://sp360.warszawa.pl/TDTS/360minut....pdf

      Druga wspaniała wiadomość to zdobycie III miejsca w ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów biorących udział w XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa".

      Z ogromną radością informujemy, że III miejsce zdobyły Matylda Lewińska i Barbara Szczerbińska uczennice klasy 8c .

      W tegorocznej edycji zadaniem uczestników konkursu dla uczniów było przygotowanie dla seniorów nagrania głosowego (podcast) na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci.

      Prace na konkurs przygotowali również:
      Michalina Kołpa i Marta Jakubczyk z klasy 4c
      Kacper Pietralczyk z klasy 7a
      Zuzanna Dąbrowska, Milena Gietrych, Katarzyna Kosno uczennice klasy 7c.

      Wkrótce wszystkie podcasty będzie można wysłuchać.

      Z wynikami obu konkursów można zapoznać się na stronie UODO:

      https://uodo.gov.pl/pl/480/2371

      Anna Lewandowska
      Koordynator Programu

     • Sukcesy klasy 4 - 8

      29.08.2022

      Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, a więc czas radości, gratulacji i uśmiechów. W poniedziałek 20 czerwca odbył się apel, na którym uczniowie wszystkich klas otrzymali swoje dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom i wyróżnionym uczniom. Gratulujemy również nauczycielom, opiekunom uczniów.