• Koncert Świąteczny za nami

16.12.2022

Dnia 15 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 w naszej szkole odbył się koncert bożonardzeniowy pod tytułem W drodze do Betlejem”. W pięknej scenerii występujący uczniowie wprowadzili wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.

Swoje aktorskie, muzyczne oraz taneczne talenty zaprezentowali uczniowie klas 0 - VIII. Oprócz inscenizacji i tańca goście usłyszeli przepiękne tradycyjne pastorałki i piosenki, które stworzyły rodzinny i ciepły klimat. Niektórzy wśród widowni uronili łzy wzruszenia.

Występy naszych artystów podziwiała Dyrekcja oraz zaproszeni goście: Rodzice, Burmistrz Dzielnicy Ursus, Pan Bogdan Olesiński i zastępca burmistrza, Pan Wiesław Krzemiński. Na zakończenie Pani Dyrektor Edyta Gawlicka złożyła wszystkim życzenia świąteczne i podziękowała nauczycielom i uczniom za piękny występ. Burmistrz również podziękował wszystkim zgromadzonym za przygotowanie wyjątkowych jasełek i także złożyli życzenia na święta ora nadchodzący Nowy Rok 2023.  Dziękujemy artystom i nauczycielom za przygotowanie nastrojowego koncertu. Gratulujemy talentu i zaangażowania!

Klaudia Gontarska

• Jesteśmy laureatem Konkursu EKOCYRKULARNI!

17.12.2022

Znamy już laureatów I edycji „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni”.
            Nasza szkoła została jednym z nich. Ze 159 zgłoszeń podlegających ocenie konkursowej, jury wyłoniło łącznie 10 laureatów w 3 kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły średnie.

Ideą konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa, w tym promowanie gospodarki cyrkularnej (obiegu zamkniętego).
            W dniu 19 grudnia delegacja z naszej szkoły brała udział w uroczystości wręczania nagród, która miała miejsce w Urzędzie Marszłkowskim Województwa Mazowieckiego przy ulicy Jagiellońskiej. Uczniowie z dumą odebrali dyplom gratulacyjny oraz czek o wartości 3000zł.
            Zwieńczeniem gali był spektakl Teatru Ekologicznego Bohema House inspirowany „Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa.

Zofia Nawrocka