• Koncert Świąteczny za nami

      16.12.2022

      Dnia 15 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 w naszej szkole odbył się koncert bożonardzeniowy pod tytułem W drodze do Betlejem”. W pięknej scenerii występujący uczniowie wprowadzili wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.  

      Swoje aktorskie, muzyczne oraz taneczne talenty zaprezentowali uczniowie klas 0 - VIII. Oprócz inscenizacji i tańca goście usłyszeli przepiękne tradycyjne pastorałki i piosenki, które stworzyły rodzinny i ciepły klimat. Niektórzy wśród widowni uronili łzy wzruszenia. 

      Występy naszych artystów podziwiała Dyrekcja oraz zaproszeni goście: Rodzice, Burmistrz Dzielnicy Ursus, Pan Bogdan Olesiński i zastępca burmistrza, Pan Wiesław Krzemiński. Na zakończenie Pani Dyrektor Edyta Gawlicka złożyła wszystkim życzenia świąteczne i podziękowała nauczycielom i uczniom za piękny występ. Burmistrz również podziękował wszystkim zgromadzonym za przygotowanie wyjątkowych jasełek i także złożyli życzenia na święta ora nadchodzący Nowy Rok 2023.  Dziękujemy artystom i nauczycielom za przygotowanie nastrojowego koncertu. Gratulujemy talentu i zaangażowania!

      Klaudia Gontarska 

     • Jesteśmy laureatem Konkursu EKOCYRKULARNI!

      17.12.2022

      Znamy już laureatów I edycji „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni”.
      Nasza szkoła została jednym z nich. Ze 159 zgłoszeń podlegających ocenie konkursowej, jury wyłoniło łącznie 10 laureatów w 3 kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły średnie.


      Ideą konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa, w tym promowanie gospodarki cyrkularnej (obiegu zamkniętego).
      W dniu 19 grudnia delegacja z naszej szkoły brała udział w uroczystości wręczania nagród, która miała miejsce w Urzędzie Marszłkowskim Województwa Mazowieckiego przy ulicy Jagiellońskiej. Uczniowie z dumą odebrali dyplom gratulacyjny oraz czek o wartości 3000zł.
      Zwieńczeniem gali był spektakl Teatru Ekologicznego Bohema House inspirowany „Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa.

      Zofia Nawrocka

     • Welcome to Poland - Erasmus+

      26.11.2022

      Powitanie gości z Włoch, Słowenii, Finlandii i Niemiec.

      22 listopada odbyło się oficjalne powitanie przedstawicieli Włoch, Słowenii, Finlandii i Niemiec, z którymi wspólnie realizujemy międzynarodowy projekt: "Circular economy for future community: reduce, reuse, recycle", Erasmus+ 2020 – 2022. W uroczystości wzięli udział goście z zagranicy, przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie i nauczyciele. Przybyłych powitała Pani Dyrektor Edyta Gawlicka. Gościliśmy Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Pana Bogdana Olesińskiego, zastępcę burmistrza, Pana Kazimierza Sternika oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Dzielnicy, Panią Wandę Kopcińską. Oficjalne powitanie Gości poprzedzone zostało wspaniałym występem uczniów naszej szkoły oraz krótkim występem uczniów z Finlandii, który został nagrodzony gromkimi brawami.

      Program wizyty dla naszych koleżanek i kolegów z Włoch, Słowenii, Finlandii i Niemiec był bardzo napięty. Po części oficjalnej, uczniowie realizujący projekt Erasmus + wzięli udział w lekcjach biologii, języka angielskiego, chemii i nauczania początkowego. Zwiedzili również szkołę, a na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

      Kolejne dni zapowiadały się równie ciekawie:
      - środa: uczniowie z Włoch, Słowenii, Finlandii i Niemiec prezentowali swoje kraje i głowny temat spotkania w Polsce "Energia". Kolejnym punktem programu była wycieczka objazdowa po Warszawie i warsztaty w Wedlu.
      - Czwartek: wizyta w Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Po południu część grupy odwiedziła Ambasadę Słowenii.
      - Piątek: pożegnanie i zakończenie wizyty w Polsce.

      Wkrótce kolejne galerie.

     • Nasze sukcesy - #Obrońcy Niepodległej, III miejsce

      17.11.2022

      Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Emilia Chajęcka (8d) została laureatką III miejsca II edycji konkursu graficznego #ObrońcyNiepodległej, którego organizatorem jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
      W ramach konkursu uczniowie szkół podstawowych mieli przedstawić wybraną postać obrońcy niepodległej Polski, która w trakcie II wojny światowej (w latach 1939-1945) z bronią w ręku, bądź w inny sposób, wzięła czynny udział w walce o niepodległy byt państwa polskiego.

      Zapraszamy do opisu pracy przygotowanego przez Autorkę nagrodzonej pracy:

      Praca ta została zainspirowana moim bohaterem Niepodległej. Po długich namysłach w końcu wybrałam, że moją bohaterką z tamtych czasów jest Stanisława Leszczyńska. Była to kobieta osadzona w niemieckim obozie zagłady Aushwitz-Birkenau pomagała odbierać porody i ratowała życia wszystkim dzieciom, które w każdej chwili były narażone na śmierć z rąk hitlerowców. Nie bała się własnej śmierci, lecz zależało jej na życiu innych. Postać ta jest również mi bliska, ponieważ uratowała mojego dziadka, który urodził się w Aushwitz. Można powiedzieć, że była aniołem w piekle. Moim zdaniem taka osoba powinna być wzorem dla wszystkich, dlatego też przedstawiłam ją na pracy z dużymi czarnymi skrzydłami na tle bramy śmierci.

     • Apel z okazji Święta Niepodległości

      15.11.2022

      10 listopada, w dniu poprzedzającym wyjątkową i radosną 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli pięknie przygotowane programy artystyczne. W patriotyczny nastrój wprowadziły wszystkich uczniów pieśni i oryginalne wykonania utworów muzycznych. Inscenizacje były pełne emocji i niezwykle przejmujące. Występom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna w wykonaniu solistów i naszych młodszych artystów.
      Dziękujemy za piękne chwile i cudowny nastrój.

     • Szkolny projekt cyrkularny

      08.11.2022

      We wtorkowe popołudnie szkolna sala zamieniła się w swoistą pracownię krawiecką. Przybywało przyniesionych z domów zbytecznych już kolorowych ubrań. Jedne dzieci wycinały z tkaniny zarys lalki, w rękach innych - „tańcowała igła z nitką”. A wszystko za sprawą realizowanego przez uczniów Szkolnego projektu cyrkularnego, do realizacji którego zainspirowała nas tematyka podnoszona podczas szkoleń „Planeta na nowo” oraz ogłoszony tam „Konkurs popularyzujący wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni organizowany przez Województwo Mazowieckie. Podczas realizacji projektu młodzież uświadomiła sobie, że chcąc ratować Ziemię i jej zasoby należy odstępować od powszechnego myślenia „weź – użyj - wyrzuć” zaś  zmierzać do odpowiedzialnego postępowania w myśl zasady: nic się nie zmarnuje, wykorzystamy do maksimum zasoby będące już w użyciu poprzez danie im „nowego życia. O ileż ograniczymy w ten sposób ilość odpadów! 

      Warsztaty Grupowej Odnowy Zniszczonego czyli szycie laleczek ze starych ubrań i nieużytecznych innych tekstyliów to już prawie zwieńczenie Projektu. Poprzedziła je edukacja uczniów na temat Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Uczniowie klas siódmych i ósmych w formie pracy warsztatowej poznawali hierarchię postępowania z zasobami i odpadami. Powstał bank pomysłów na temat praktycznego wykorzystania tychże zasad w konkretnym działaniu adekwatnym do warunków szkolnych. Wybór tematyki działania nie był łatwy. Musiało być to zadanie wykonalne a ponadto chciano mu nadać konkretny cel, by czemuś służyło. Z pomocą przyszedł kalendarz a w nim – zbliżające się Mikołajki. A gdy Mikołajki to i prezenty! Gdy mowa zaś o prezentach, to zaraz w grę wchodzi ekonomia. A może spróbować inaczej? Tanio, zgodnie z zasadami GOZ gdyż w oparciu o zasoby będące już w obiegu (z wyraźnym więc ograniczeniem odpadów), samodzielnie ale w grupie rówieśniczej, według własnej inwencji twórczej, ku radości potencjalnych obdarowanych. Ustalono, że bardzo przydatne będzie pogotowie krawieckie w osobach dorosłych – rodziców. Tak stworzył się pomysł Warsztatów Grupowej Odnowy Zniszczonego czyli szycie laleczki o imieniu TANIA do przytulania. Obdarowane nimi zostaną dzieci z domów dziecka i przebywające w szpitalach. Część z nich pojedzie na Ukrainę. 

      Niezwykle ważnym i ekscytującym komponentem Projektu było „sprzedawanie” wiedzy o GOZ mieszkańcom – przypadkowym przechodniom. Organizując happening chcieliśmy zwrócić uwagę lokalnej społeczności na problem konieczności mądrego korzystania z zasobów Ziemi, nadać rozgłos dla ważnych dla wszystkich kwestii. Grupy uczniowskie przeprowadzając tematyczną sondę uliczną bądź mini-quizy dzieliły się z innymi wcześniej zdobytą wiedzą. 

      Podjęcie wyzwania konkursowego było dla uczniów i nauczycieli bardzo ekscytujące i pracochłonne. Przyniosło wiele korzyści merytorycznych i wychowawczych. Przypomniane zostały zasady pracy projektowej, które pomogły poradzić sobie z tak wielką ilością podjętych wyzwań. Pozostało jeszcze świętowanie sukcesu, ale odłożone zostało ono na zbliżające się Mikołajki, gdy już nasze lalki trafią do rąk adresatów.

      Zofia Nawrocka  

     • Uroczyste pasowanie na ucznia

      13.10.2022

      Nowa galeria Uroczyste pasowanie na ucznia została dodana do albumu fotograficznego

      Gorąco witamy w społeczności Szkoły Podstawowej nr 360 naszych najmłodszych uczniów. To właśnie dzisiaj, 13 października uroczyście złożyliście ślubowanie. Ten ważny dzień na długo zapadnie w Waszej pamięci. Świetnie przygotowaliście się do występu i pięknie wyglądaliście! W uroczystości i symbolicznym pasowaniu na ucznia uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Bogdan Olesiński, burmistrz dzielnicy Ursus, Pan Wiesław Krzemień, zastępca burmistrza dzielnicy Ursus oraz Pani Wanda Kopcińska, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania.
      Życzymy wielu sukcesów i wspaniałych dni spędzonych w murach Szkoły Podstawowej nr 360.

     • XII Festiwal Oświatowy za nami

      22.09.2022

      Za nami XII Festiwal Oświatowy  i Piknik Naukowy w Parku Czechowickim. Mimo deszczowej aury, bawiliśmy się doskonale. Na stoisku naszej szkoły, pod hasłem: 
      Lekcja 1 Temat: ZIEMIA - MAMY WIELE DO ZROBIENIA! graliśmy w eko-warcaby i uczyliśmy się, jak wykorzystać surowce wtórne podczas zajęć kreatywnych. Dobrze było się spotkać, wymienić doświadczenia i zobaczyć, jak inni realizują edukację ekologiczną.

      Tradycyjnie już uczniowie klas piątych wzięli udział w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa, a klasy muzyczne zaprezentowały swój program na scenie amfiteatru.

      Dzięki zaangażowaniu i wsparciu rodziców nasze stoisko pachniało soczystymi owocami i bakaliami. Mnóstwo osób sięgało po chrupiące warzywa i słodkie przekąski przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Było wesoło, kolorowo i smacznie.

     • Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

      02.09.2022

      1 września to wyjątkowa data, radosna z powodu powrotu do szkoły, ale też smutna - tego dnia w 1939 r. wybuchła II wojna światowa.
      Przedstawiciele uczniów: Aleksandra Jarosz, Urszula Tarabasz, Alicja Targosz oraz Wiktor Górecki wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego - Martą Skrzypkowiak złożyli kwiaty i wzięli udział w uroczystościach dzielnicowych upamiętniających 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
      Cześć i chwała Bohaterom!

     • Złote Pióro

      21.08.2022

      Złote Pióro Programu "Twoje dane - Twoja Sprawa" dla Szkoły Podstawowej nr 360

      Zostaliśmy nagrodzeni statuetką tzw. „Złotym Piórem Programu” za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie dla placówek organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Statuetkę otrzymują zwycięzcy za pracę placówki na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

      W dwunastoletniej historii Programu jesteśmy PIERWSZĄ szkołą podstawową w Warszawie, która została uhonorowana przez UODO tą prestiżową nagrodą.

      Z projektem jesteśmy związani od początku historii naszej szkoły, ale ta edycja była wyjątkowa. W przygotowanej publikacji, w ramach szkolnego projektu "360 minut o ochronie danych osobowych" znalazło się osiem autorskich pomysłów na lekcje.

      Pięć z nich opracowali uczniowiepod opieką koordynatora Anny Lewandowskiej:
      Anna Hoang i Malena Borkowska z klasy 7b scenariusz lekcji języka polskiego i matematyki
      Alicja Targosz (7b) scenariusz lekcji historii
      Jakub Sytek (4c) scenariusz lekcji informatyki
      Dominika Chomiuk (7b) scenariusz lekcji informatyki

      Nie zabrakło również pomysłów na lekcję biblioteczną, lekcję wychowania fizycznego w ramach edukacji wczesnoszkolnej czy lekcję języka angielskiego. Trzy scenariusze przygotowali nauczyciele: Marta Skrzypkowiak, Beata Borkowska, Ewa Gromysz i Renata Rossa, co razem dało 360 minut lekcji .

      Zapraszamy do zapoznania się z wersją elektroniczną publikacji. Nasze marzenia co do wersji papierowej naszej publikacji również się spełniły. Podczas gali wręczenia Złotego Piór

      http://sp360.warszawa.pl/TDTS/360minut....pdf

      Druga wspaniała wiadomość to zdobycie III miejsca w ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów biorących udział w XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa".

      Z ogromną radością informujemy, że III miejsce zdobyły Matylda Lewińska i Barbara Szczerbińska uczennice klasy 8c .

      W tegorocznej edycji zadaniem uczestników konkursu dla uczniów było przygotowanie dla seniorów nagrania głosowego (podcast) na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci.

      Prace na konkurs przygotowali również:
      Michalina Kołpa i Marta Jakubczyk z klasy 4c
      Kacper Pietralczyk z klasy 7a
      Zuzanna Dąbrowska, Milena Gietrych, Katarzyna Kosno uczennice klasy 7c.

      Wkrótce wszystkie podcasty będzie można wysłuchać.

      Z wynikami obu konkursów można zapoznać się na stronie UODO:

      https://uodo.gov.pl/pl/480/2371

      Anna Lewandowska
      Koordynator Programu

 • Galeria zdjęć

   brak danych