• Dzień Liczby Pi (π)

      16.03.2023

      Dzień Liczby Pi (π) jest obchodzony każdego roku 14 marca, a jego cel to uczczenie jednej z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych.

      Skąd data tego święta? Otóż w notacji amerykańskiej zapisuje się ten dzień jako 3.14, co kojarzy się ze znanym nam wszystkim jeszcze ze szkoły przybliżeniem liczby π.

      Liczba π to niezwykła liczba, która od wieków zachwyca matematyków i naukowców. Jest to stała matematyczna oznaczana jako symbol π. Określa stosunek obwodu koła do jego średnicy. Co ciekawe, liczba pi nie jest liczbą skończoną ani cykliczną, co oznacza, że jej cyfry nigdy się nie powtarzają i nie kończą. To jedno z najbardziej zagadkowych i intrygujących zjawisk matematycznych.

      Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień przygotowując prezentacje multimedialne, plakaty oraz rozwiązując łamigłówki, których główną bohaterką była liczba 3,14…...

     • Dzień Języka Ojczystego

      12.03.2023

      Z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas ósmych wzięli udział w wykładzie na temat epoki romantyzmu, biografii największych polskich poetów oraz tajemnic dzieł Mickiewicza i Słowackiego. Naszym gościem był Robert Kowalski - autor książek o epoce romantyzmu.

      Po prelekcji uczniowie zmierzyli się z quizem wiedzy o Mickiewiczu, którego zwycięzcę oraz przykładowe pytania zamieszczamy w galerii.

      Ponadto w klasach młodszych odbyły się zajęcia dotyczące ciekawostek języka polskiego, ćwiczenia i zabawy językowe.

     • Wizyta w Słowenii - Erasmus+

      12.03.2023

      Kolejna wizyta w ramach projektu Erasmus+ za nami. Uczniowie oraz nauczyciele odwiedzili kolejną szkołę, z którą wspólnie realizowany jest projekt. Tym razem ze Słowenii.

      Uczniowie przygotowali na tę okazję prezentacje i swoje projekty. Dzielili się wiedzą i pomysłami na warsztatach, a wszystko pod ogólnym hasłem zarządzanie odpadami, przetwarzanie.
      Nie zabrakło czasu również na zwiedzanie.