• Złote Pióro

      21.08.2022

      Złote Pióro Programu "Twoje dane - Twoja Sprawa" dla Szkoły Podstawowej nr 360

      Zostaliśmy nagrodzeni statuetką tzw. „Złotym Piórem Programu” za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie dla placówek organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Statuetkę otrzymują zwycięzcy za pracę placówki na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

      W dwunastoletniej historii Programu jesteśmy PIERWSZĄ szkołą podstawową w Warszawie, która została uhonorowana przez UODO tą prestiżową nagrodą.

      Z projektem jesteśmy związani od początku historii naszej szkoły, ale ta edycja była wyjątkowa. W przygotowanej publikacji, w ramach szkolnego projektu "360 minut o ochronie danych osobowych" znalazło się osiem autorskich pomysłów na lekcje.

      Pięć z nich opracowali uczniowiepod opieką koordynatora Anny Lewandowskiej:
      Anna Hoang i Malena Borkowska z klasy 7b scenariusz lekcji języka polskiego i matematyki
      Alicja Targosz (7b) scenariusz lekcji historii
      Jakub Sytek (4c) scenariusz lekcji informatyki
      Dominika Chomiuk (7b) scenariusz lekcji informatyki

      Nie zabrakło również pomysłów na lekcję biblioteczną, lekcję wychowania fizycznego w ramach edukacji wczesnoszkolnej czy lekcję języka angielskiego. Trzy scenariusze przygotowali nauczyciele: Marta Skrzypkowiak, Beata Borkowska, Ewa Gromysz i Renata Rossa, co razem dało 360 minut lekcji .

      Zapraszamy do zapoznania się z wersją elektroniczną publikacji. Nasze marzenia co do wersji papierowej naszej publikacji również się spełniły. Podczas gali wręczenia Złotego Piór

      http://sp360.warszawa.pl/TDTS/360minut....pdf

      Druga wspaniała wiadomość to zdobycie III miejsca w ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów biorących udział w XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa".

      Z ogromną radością informujemy, że III miejsce zdobyły Matylda Lewińska i Barbara Szczerbińska uczennice klasy 8c .

      W tegorocznej edycji zadaniem uczestników konkursu dla uczniów było przygotowanie dla seniorów nagrania głosowego (podcast) na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci.

      Prace na konkurs przygotowali również:
      Michalina Kołpa i Marta Jakubczyk z klasy 4c
      Kacper Pietralczyk z klasy 7a
      Zuzanna Dąbrowska, Milena Gietrych, Katarzyna Kosno uczennice klasy 7c.

      Wkrótce wszystkie podcasty będzie można wysłuchać.

      Z wynikami obu konkursów można zapoznać się na stronie UODO:

      https://uodo.gov.pl/pl/480/2371

      Anna Lewandowska
      Koordynator Programu

     • Sukcesy klasy 4 - 8

      29.08.2022

      Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, a więc czas radości, gratulacji i uśmiechów. W poniedziałek 20 czerwca odbył się apel, na którym uczniowie wszystkich klas otrzymali swoje dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom i wyróżnionym uczniom. Gratulujemy również nauczycielom, opiekunom uczniów.

  • Galeria zdjęć

    brak danych