• Złote Pióro

21.08.2022

Złote Pióro Programu "Twoje dane - Twoja Sprawa" dla Szkoły Podstawowej nr 360

Zostaliśmy nagrodzeni statuetką tzw. „Złotym Piórem Programu” za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie dla placówek organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Statuetkę otrzymują zwycięzcy za pracę placówki na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

W dwunastoletniej historii Programu jesteśmy PIERWSZĄ szkołą podstawową w Warszawie, która została uhonorowana przez UODO tą prestiżową nagrodą.

Z projektem jesteśmy związani od początku historii naszej szkoły, ale ta edycja była wyjątkowa. W przygotowanej publikacji, w ramach szkolnego projektu "360 minut o ochronie danych osobowych" znalazło się osiem autorskich pomysłów na lekcje.

Pięć z nich opracowali uczniowiepod opieką koordynatora Anny Lewandowskiej:
            Anna Hoang i Malena Borkowska z klasy 7b scenariusz lekcji języka polskiego i matematyki
            Alicja Targosz (7b) scenariusz lekcji historii
            Jakub Sytek (4c) scenariusz lekcji informatyki
            Dominika Chomiuk (7b) scenariusz lekcji informatyki

Nie zabrakło również pomysłów na lekcję biblioteczną, lekcję wychowania fizycznego w ramach edukacji wczesnoszkolnej czy lekcję języka angielskiego. Trzy scenariusze przygotowali nauczyciele: Marta Skrzypkowiak, Beata Borkowska, Ewa Gromysz i Renata Rossa, co razem dało 360 minut lekcji .

Zapraszamy do zapoznania się z wersją elektroniczną publikacji. Nasze marzenia co do wersji papierowej naszej publikacji również się spełniły. Podczas gali wręczenia Złotego Piór

Druga wspaniała wiadomość to zdobycie III miejsca w ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów biorących udział w XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa".

Z ogromną radością informujemy, że III miejsce zdobyły Matylda Lewińska i Barbara Szczerbińska uczennice klasy 8c .

W tegorocznej edycji zadaniem uczestników konkursu dla uczniów było przygotowanie dla seniorów nagrania głosowego (podcast) na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci.

Prace na konkurs przygotowali również:
            Michalina Kołpa i Marta Jakubczyk z klasy 4c
            Kacper Pietralczyk z klasy 7a
            Zuzanna Dąbrowska, Milena Gietrych, Katarzyna Kosno uczennice klasy 7c.

Wkrótce wszystkie podcasty będzie można wysłuchać.

Z wynikami obu konkursów można zapoznać się na stronie UODO:

Anna Lewandowska
            Koordynator Programu

• Sukcesy klasy 4 - 8

29.08.2022

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, a więc czas radości, gratulacji i uśmiechów. W poniedziałek 20 czerwca odbył się apel, na którym uczniowie wszystkich klas otrzymali swoje dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom i wyróżnionym uczniom. Gratulujemy również nauczycielom, opiekunom uczniów.