• Twoje dane - Twoja sprawa

    • Program „Twoje dane – Twoja sprawa” kierowany jest do szkół, które uważają, że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych dzieci i młodzieży oraz odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie to niezbędne zagadnienia, które powinny towarzyszyć procesowi dydaktycznemu.


     Program realizujemy od początku historii naszej szkoły czyli od 2018 roku.

     W roku szkolnym 2021/2022 w organizowanym konkursie dla placówek biorących udział w programie nasza szkoła została uhonorowana "Złotym Piórem", nagrodą przyznawaną przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych za najciekawsze inicjatywy i działania na rzecz ochrony danych osobowych i ochrony prywatności.

     Zwycięski projekt 360 minut o ochronie danych osobowych..., czyli dane osobowe na okrągło to kontynuacja autorskiego projektu szkolnego Udany Oficjalny Debiut Oryginalny, którego realizację rozpoczęliśmy w pierwszym roku pracy szkoły. W roku szkolnym 2021/2022 realizacja projektu zakończyła się publikacją obejmującą tytułowe 360 minut scenariuszy lekcji. Autorami są uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 360.
     Dodatkowo Minister Edukacji Narodowej i Nauki przyznał naszej szkole Dyplom Uznania. Ogromnie cieszy nas to wyróżnienie. Link do relacji na stronie UODO [link]

     W tym samym roku w konkursie organizowanym dla uczniów, którego celem było przygotowaniu podcastu na temat ochrony danych osobowych III miejsce zdobyła praca przygotowana przez nasze uczennice: Matyldę Lewińską i Barbarę Szczerbińską,  uczennice klasy 8c. Gratulujemy!

     Anna Lewandowska
     Koordynator programu "Twoje dane - Twoja sprawa"


     Archiwum działań 2020/2021 [link]
     Archiwum działań 2019/2020 [link]
     Archiwum działań 2018/2019 [link]

    • Złote Pióro Programu oraz Dyplom Uznania dla szkoły przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej i Nauki
    • Pani Dyrektor Edyta Gawlicka obiera nagrodę główną "Złote Pióro"
    • Laureaci konkursu dla uczniów oraz autorzy scenariuszy lekcji: (od lewej) Jagoda Kupisz, Dominika Chomiuk, Matylda Lewińska, Barbara Szczerbińska, Jakub Sytek, Anna Hoang, Malena Borkowska, Alicja Targosz
    • Autorki scenariuszy: (od lewej) Ewa Gromysz, Anna Lewandowska, Edyta Gawlicka - Dyrektor szkoły, Marta Skrzypkowiak, Renata Rossa
    • Laureatki III miejsca konkursu dla uczniów: Barbara Szczerbińska i Matylda Lewińska z przedstawicielką Rzecznika Praw Dziecka oraz Dyrektorem UODO
    • Nasi uczniowie udzielili wywiadu dla Polskiego Radia Dzieciom
    • Widok z okien siedziby UODO, budynek INTRACO
    • MAMY TO!

    • Złote Pióro programu "Twoje dane - Twoja sprawa" dla Szkoły Podstawowej nr 360! 

     W roku szkolnym 2021/22, po czterech latach intensywnej pracy zostaliśmy nagrodzeni statuetką tzw. „Złotym Piórem Programu” za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie dla placówek organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Statuetkę otrzymują zwycięzcy za pracę placówki na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

     W dwunastoletniej historii Programu jesteśmy PIERWSZĄ szkołą podstawową w Warszawie, która została uhonorowana przez UODO tą prestiżową nagrodą.

     Z projektem jesteśmy związani od początku historii naszej szkoły, ale ta edycja była wyjątkowa. W przygotowanej publikacji, w ramach szkolnego projektu "360 minut o ochronie danych osobowych" znalazło się osiem autorskich pomysłów na lekcje.

     Pięć z nich opracowali uczniowiepod opieką koordynatora Anny Lewandowskiej:
     Anna Hoang i Malena Borkowska z klasy 7b scenariusz lekcji języka polskiego i matematyki
     Alicja Targosz (7b) scenariusz lekcji historii
     Jakub Sytek (4c) scenariusz lekcji informatyki
     Dominika Chomiuk (7b) scenariusz lekcji informatyki

     Nie zabrakło również pomysłów na lekcję biblioteczną, lekcję wychowania fizycznego w ramach edukacji wczesnoszkolnej czy lekcję języka angielskiego. Trzy scenariusze przygotowali nauczyciele: Marta Skrzypkowiak, Beata Borkowska, Ewa Gromysz i Renata Rossa, co razem dało 360 minut lekcji .

     Zapraszamy do zapoznania się z wersją elektroniczną publikacji. Wersja papierowa ujrzała światło dzienne podczas gali wręczenia Złotego Pióra.

     Druga wspaniała wiadomość to zdobycie III miejsca w ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów biorących udział w XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa".

     Z ogromną radością informujemy, że III miejsce zdobyły Matylda Lewińska i Barbara Szczerbińska uczennice klasy 8c.

     W tegorocznej edycji zadaniem uczestników konkursu dla uczniów było przygotowanie dla seniorów nagrania głosowego (podcast) na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci.

     Prace na konkurs przygotowali również:
     Michalina Kołpa i Marta Jakubczyk z klasy 4c
     Kacper Pietralczyk z klasy 7a
     Zuzanna Dąbrowska, Milena Gietrych, Katarzyna Kosno uczennice klasy 7c.

     Wkrótce wszystkie podcasty będzie można wysłuchać.

     Z wynikami obu konkursów można zapoznać się na stronie UODO:

     https://uodo.gov.pl/pl/480/2371

     Anna Lewandowska
     Koordynator Programu

    • Nasze zwycięskie publikacje

    •        

     Udany Oficjalny Debiut Oryginalny (2018/2019)
     Nasze wybory…
      
     II miejsce w konkursie dla placówek
     – publikacja w wersji elektronicznej [LINK]

     Udany Oficjalny Debiut Oryginalny (2021/2022)
     360 minut o ochronie danych osobowych... czyli dane osobowe na okrągło.
     I miejsce i "Złote Pióro" w konkursie dla placówek

     – publikacja w wersji elektronicznej [LINK]

     Język polski: Przydatne przydawki czyli niezwykle przydatna ochrona danych i wizerunku – powtórzenie wiadomości, genially [link]

     Matematyka: Na 100% - czyli jak dbamy o swoją prywatność w internecie – powtórzenie wiadomości o procentach, karta pracy, plik PDF [TDTS-matematyka-2022.pdf]

     Biblioteka: Rebus - bezpieczne aplikacji [link]

    • Kanał YouTube

    •  

 • Galeria zdjęć

   brak danych