• O projekcie

    • Nasz międzynarodowy projekt został zaakceptowany w ramach europejskiego programu Erasmus Plus  Akcja KA 229  Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, partnerstwa strategiczne – współpraca szkół. Podczas dwóch lat trwania konkursu będziemy współpracować z czterema państwami. Koordynatorem  całego  projektu  jest szkoła ze Słowenii.

     "Circular economy for future community: reduce, reuse, recycle" 2020 – 2022
     Państwa biorące udział w projekcie:

     WŁOCHY, POLSKA, SŁOWENIA, FINLANDIA, NIEMCY

     Tematyka  naszego projektu jest kluczowym tematem w dzisiejszych czasach 
      Gospodarka o obiegu zamkniętym: redukcja, ponowne użycie, recykling.

     Projekt ma na celu poszerzenie  wiedzy na temat ochrony środowiska i wdrażania umiejętności, które są potrzebne aby zapewnić odpowiednie warunki życia, łączyć edukację z myśleniem o ekologii. Zwrócimy uwagę na poszanowanie środowiska i odpowiedzialne zachowania  w kierunku redukcji i recyklingu odpadów, zrównoważonej produkcji żywności, nowych biomateriałów, energii odnawialnej, zasobów naturalnych, ponownego wykorzystania odzieży, wody i odpadów.

     Realizując projekt będziemy promować gospodarkę o obiegu zamkniętym, będziemy wdrażać nowe strategie, nauczymy się wykorzystywać  technologie  w celu poprawy i zachowania czystego środowiska.

     Aneta Kobosz
     Koordynator programu

    • Archiwum działań

    • Archiwum działań w ramach projektu "Circular economy for future community: reduce, reuse, recycle" od grudnia 2020 r. do kwietnia 2022 r. znajduje się na stronie archiwalnej: [link]

     • Relacja z wyjazdu - Finlandia

     • Ostatni wyjazd w ramach projektu Erasmus +
       

     • Relacja z wyjazdu - Słowenia

     • W dniach 27.02 do 1.03.2023 r. uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły w ramach projektu Erasmus+ polecieli samolotem do Lublany w Słowenii. Tematem tego spotkania było “Gospodarka o obiegu zamkniętym dla przyszłej społeczności: redukcja, ponowne wykorzystanie, recykling”.  

      Uczniowie z naszej szkoły nocowali i przebywali w domach słoweńskich rodzin. Rodziny te organizowały uczniom różne atrakcje turystyczne m.in. zwiedzanie zamku, starego miasta czy muzeum iluzji w Lublanie.  

      Uczniowie nie tylko spędzali czas na zwiedzaniu, lecz brali udział w różnych warsztatach w szkole w Lublanie, zwiedzali ją i dowiedzieli się jak wygląda edukacja w Słowenii. Uczestnicy wyjazdu pokazywali swoje prezentacje na główny temat wyjazdu. Atrakcje turystyczne były organizowane przez rodziców, ale również zapewnione w ramach projektu Erasmus. Uczniowie i nauczyciele byli w jaskini Postojna i nad jeziorem Bled. 

      Wojtek i Oliwier

      Plik PDF [Słowenia-Erasmus]

     • Wizyta nauczycieli i uczniów w Słowenii - luty2023

     • Kolejna wizyta w ramach projektu Erasmus+ za nami. Uczniowie oraz nauczyciele odwiedzili kolejną szkołę, z którą wspólnie realizowany jest projekt. Tym razem ze Słowenii.

      Uczniowie przygotowali na tę okazję prezentacje i swoje projekty.
      Dzielili się wiedzą i pomysłami na warsztatach, a wszystko pod ogólnym hasłem zarządzanie odpadami, przetwarzanie. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie.
      Link do galerii [link]

    • Welcome to Poland - Erasmus+

    • W dniach 21 - 25 listopada 2022 r. gościliśmy uczestników projektu Erasmus+ z Włoch, Słowenii, Finlandii i Niemiec. Zapraszamy do galerii zdjęć z oficjalnego powitania Gości, które odbyło się w naszej szkole 22 listopada [link]

 • Galeria zdjęć

   brak danych