• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
            W ramach Laboratoriów Przyszłości  szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, dzięki którym nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać praktyczne umiejętności.
            ​​​​​​​
            Od września systematycznie na naszej stronie internetowej oraz profilu szkoły na portalu Facebook są zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

• Harmonogram II półrocze

• Zapraszamy do udziału w zajęciach😀

🔵 Modelowanie i druk 3D (klasy 4-6)

poniedziałek: 13.15-14.00

🟡 Robotyka ScriLab (klasy 1-3)

czwartek: 13.15-14.00, i 14.10-14.55

🟡 Nauka programowania - Scottie Go! (klasy 1-3)

poniedziałek: 11.05-11.50
            wtorek: 16.10-16.55
            czwartek: 16.10-16.55
            piątek: 8.20-9.05

🟡 Rysuj, projektuj, twórz - długopisy 3D (klasy 1-3)

czwartek: 14.10-14.55 i 15.05-15.50
            środa: 12.10-12.55 i 13.15-14.00

🔵🟡 Nauka robotyki i kodowania - Photon (klasy 1-3 i 4-8)

wtorek: 13.15-14.00 i 14.10-14.55
            poniedziałek: 14:10-14:55 (klasy 4-8)
            czwartek: 16.00-16.45 (klasy 4-8)

🔵 Koło robotyki Lego (klasy 4)

piątek: 13.15-14.00 i 14.10-14.55

Zapisy za pomocą dziennika Librus, bezpośrednio u nauczycieli prowadzących zajęcia.

• Laboratoria Przyszłości marzec 2024

• Zapraszamy do galerii zdjęć #LaboratoriaPrzyszłości.
            Tym razem prezentujemy rafę koralową wykonaną na zajęciach z wykorzystaniem długopisów 3D oraz breloczki, które projektowali uczniowie klas czwartych w ramach lekcji informatyki z rozdziału grafika. Świąteczne klimaty zapanowały również na zajęciach pozalekcyjnych z druku 3D.

• Laboratoria Przyszłości luty 2024

• Programowanie w klasach 1 - 3
            Długopisy 3D

Zajęcia w klasach 1- 3

• Laboratoria Przyszłości styczeń 2024

• Długopisy 3D

• Laboratoria Przyszłości grudzień 2023

• Długopisy 3D
            Zajęcia dla klas 1 - 3

• Laboratoria Przyszłości listopad 2023

• Druk 3D
            Pierwsze zajęcia z druku 3D dla uczniów klas 4 i 5 za nami. Uczniowie poznali zasady pracy z naszymi drukarkami oraz rodzaje materiałów wykorzystywanych do druku. Przyszedł czas na modelowanie 3D i wydruk pierwszych projektów.

• Laboratoria Przyszłości październik 2023

• Długopisy 3D (klasy I-III)
            W ramach zajęć #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie na zajęciach wykonali prace, którymi obdarzyli się nawzajem.

• Laboratoria Przyszłości kwiecień 2023

• Graniastosłupy i odcinki w graniastosłupach, czyli lekcja matematyki w klasach: 8b, 8c, 8e.
            ​​​​​​​

• "Zaczaruj szkołę z drukiem 3D"

• Zapraszamy do krótkiej relacji z realizacji pracy projektowej zespołu MAWIA 3D. Trzymamy kciuki za nasz zespół! Udział w konkursie możliwy był dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszłości

• Laboratoria Przyszłości - marzec - Długopisy3D

• Uczniowie klasy 2d tworzyli kwiaty wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Niecodzienne zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji.
            Podobnie uczniowie klasy 3D długopisami 3D świetnie bawiły się.
            Galeria zdjęć: #LaboratoraPrzyszłości-III na stronie szkoły

• Laboratoria Przyszłości - styczeń/luty

• Kolejne zajęcia z wykorzystania pomocy zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości za nami. Tym razem prezentujemy wykorzystanie długopisów 3D, pomocy na lekcji fizyki, wykorzystanie kamery Insta360, drukarki 3D oraz SkriBotów.

• Laboratoria Przyszłości - grudzień

• Zapraszamy do galerii: grudzień 2022 r.

LINK

• Laboratoria Przyszłości - listopad

• Zapraszamy do galerii: listopad 2022 r.
            LINK

• Photony i Długopisy 3D