• Nauczyciele bibliotekarze:

• Regulamin biblioteki

Regulamin wypożyczania podręczników

• Pasowanie na Czytelnika

• Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
            który puste życie napełnia światłem,
            a puste serca wzruszeniem.
            (Kornel Makuszyński)

W styczniu w Szkole Podstawowej nr 360 odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie zapoznali się z regulaminem i z zasadami obowiązującymi w bibliotece szkolnej. Dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Uczniowie w ramach tegorocznej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” otrzymali od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, a ich rodzice - poradnik związany z tą inicjatywą czytelniczą, która przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

• Wieczór poezji

• Z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej 16 maja 2023 roku, w naszej szkole odbył się Wieczór poezji poświęcony twórczości i życiu naszej noblistki. Recytacja wierszy przeplatała się z grą na pianinie oraz śpiewem piosenki Sanah „Nic dwa razy”. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie mogli poczuć klimat poezji poetki.  Choć od Wieczoru poezji minęło już trochę czsu, mamy nadzieję, że w pamięci nas Wszystkich zostaną piękne wspomnienia, do których będziemy często wracać.

• Archiwum

• Rok szkolny 2021/2022 [link]